Nowości
Odkurzacz basenowy  Dolphin LIBERTY™ 400
Odkurzacz basenowy Dolphin LIBERTY™ 400
7 361,00 zł
szt.
Strój saunomistrzyni
Strój saunomistrzyni
249,00 zł
szt.
Pareo męskie
Pareo męskie
89,00 zł
szt.
Pompa ciepła FAIRLAND - IPHCR
Pompa ciepła FAIRLAND - IPHCR
6 229,66 zł (1 452,00 €)
szt.
Producenci
Kontakt

Jeśli masz problemy z zamówieniami,
lub preferujesz kontakt telefoniczny zapraszamy.

519-514-104

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku,
w godzinach 8:00 - 16:00.

Koronawirus. Czy chlor zabija koronawirusa ?
Koronawirus. Czy chlor zabija koronawirusa ?

Czy chlor zabija koronawirusa ? 

TAK - zabija.

A dokładnie mówiąc dezaktywuję. Koronawirusy, w tym SARS-CoV-2 (COVID-19), są wrażliwe na środki czystości. Zwykłe mydło przenika przez ich osłonkę, rozpuszcza ją i w ten sposób dezaktywują wirusa, zabiją go. Tak samo działają na nie chlor, ozon, czy inne środki dezynfekujące. Tak więc koronawirus znajdujący się na zewnątrz, w powietrzu, czy na powierzchniach znajdujących się wokół nas, jest przez te środki zabijany.

Czyszczenie zwykłymi produktami gospodarstwa domowego ma znaczenie, według badań, w których stwierdzono, że ludzkie koronawirusy w tym SARS-CoV-2 można skutecznie dezaktywować poprzez procedury dezynfekcji powierzchni za pomocą 62-71% etanolu, 0,5% nadtlenku wodoru lub 0,5% podchlorynu sodu w obrębie jednej minuty. 

Jaka dawka chloru zabije koronawirusy ?

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) poziom chlorowania 15 mg/min/litr jest wystarczający do zabicia wirusów z otoczką, takich jak SARS-CoV-2 (COVID-19). Jednak baseny typu jacuzzi mogą wymagać większej ilości środka odkażającego.

Natomiast International Pharmaceutical Federation (FIP) podała listę środków dezynfekujących które, należy użyć w stosunku od obiektu, który mógł ulec skażeniu. Lista została opracowana przez Chińskie Stowarzyszenie Farmaceutyczne:

- powierzchnia obiektu - środek dezynfekujący zawierający chlor (1000 mg/ l), dwutlenek chloru (500 mg/ l), alkohol 75%;
- ręce - szybkoschnący środek do dezynfekcji rąk zawierający alkohol, środek dezynfekujący zawierający chlor, nadtlenek wodoru (woda utleniona);
- skóra - środek dezynfekujący na bazie jodu 0.5%, nadtlenek wodoru;
- błona śluzowa - środek dezynfekujący na bazie jodu 0.05%;
- powietrze w pomieszczeniu - kwas nadoctowy, dwutlenek chloru, nadtlenek wodoru;
- zanieczyszczenia - środek dezynfekujący zawierający chlor (5000-20000 mg/ l), proszek dezynfekujący lub proszek wybielający o właściwościach absorbujących;
- tekstylia: ubrania, pościel - środki dezynfekujące zawierające chlor (500 mg / l, tlenek etylenu).

Dotycz to - przypominam - obiektów, które mogły ulec skażeniu. 

Podsumowanie.

Warto zatem zastosować do dezynfekcji np. podchlorynu sodu w zalecanej dawce. Nasz dostawca przygotował NOWOŚĆ - wirusobójczy środek do dezynfekcji powierzchni Desofect Plus - jest to nowy, dedykowany środek. Polecamy. Podchlorynu czy etanolu nie należy rozpylać na ciało, jest to szkodliwe dla odzieży i skóry człowieka a szczególnie błon śluzowych (tj. oczu, ust). Są to środki do dezynfekcji powierzchni. W naszej ofercie mamy jeszcze chlor w postaci granulatu oraz tabletek.

Do dezynfekcji rąk polecamy z naszej oferty BAS-SEPT - płyn do higienicznej dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym. Zawiera on substancję aktywną: 70% etanol CAS 64-17-5, glicerynę oraz olejek eteryczny. Nie należy go spłukiwać. Dzięki dodaniu gliceryny nie wysusza skóry rąk, a niewielka ilość olejku pozostawia przyjemny, leśny zapach.   

Pamiętajmy.

Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy zasadę częstego mycia rąk. Zresztą ta rada dotyczy wszystkiego w przestrzeni publicznej, co może być dotykane przez wielu ludzi - bankomatów, biletomatów, klamek, biurowych ekspresów do kawy i telefonów, itp ... Najlepszą metodą przeciwdziałania roznoszenia zakażenia jest częste mycie rąk mydłem i ciepłą, bieżącą wodą. Dla poprawienia skuteczności po wymyciu rąk należy je zdezynfekować.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu...

 

    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl